Naujienos_______________________________________________

Cilindrinių formų būstas - nuo idėjos iki įgyvendinimo

 Tikslas

 Naujų  architektūrinių sprendimų gyvenamajai statybai kūrimas ir jų diegimas praktikoje.

 Pritaikymas

 Aprašomas statybos metodas gali būti panaudotas ne tik vieno aukšto gyvenamųjų namų, bet ir vasarnamių, sodo namelių bei garažų statybai ( Pav. 1 ).

 Patentai

 [ 1 ] Į Lietuvos Respublikos išradimų registrą įrašytas “Įrenginio vamzdinėms statybinėms konstrukcijoms gaminti” išradimas. Patento numeris - 2565; tarptautinės patentų klasifikacijos indeksai - E04G 11/04.

[ 2 ] Buvusios Tarybų Sąjungos valstybinio išradimų komiteto išduotas autorinis liudijimas Nr. 1659606 išradimui - “Įrenginys vamzdinėms monolitinėms statybinėms konstrukcijoms gaminti”. 

Konstrukcijos ypatybės

Cilindrinių formų būstas yra montuojamas iš monolitinių apskritų kambarių cilindrų. Tokie kambariai - cilindrai liejami centrifūga, naudojant formą tik su viena sienele iš išorės ( Pav. 2 ). Kambario cilindro sieną suformuoja dideliu greičiu besisukantis ir aukštyn bei žemyn besikilnojantis diskas. Ant jo transporteriu paduodama statybinė medžiaga ( Pav. 3 ). Ja galėtų būti  gipso, betono, spalių, pjuvenų arba bet koks kitas skiedinys. Didelis privalumas tas, kad su šiuo įtaisu galima suformuoti sieną iš 3 - 5 skirtingų sluoksnių (pagal reikalingą atsparumą spaudimui ar šilumos laidumui), keičiant skiedinio medžiagų santykį. Tai leidžia pasiekti norimą garso ir šilumos izoliacijos lygį. Be to, cilindrinės talpos sienos perimetras apie 15% mažesnis už tokio ploto stačiakampės talpos sienų perimetrą. Pavyzdžiui,  jei stačiakampės formos kambario 3 x 5 m (15 m2 ploto) perimetras - 16 m, tai cilindro formos kambario, kurio plotas taip pat 15 m2, sienų perimetras - 13,7 m. Skirtumą sudaro 2,3 m sienos ilgio - tai didelė medžiagų ekonomija.

Idėjos įgyvendinimas

 Atskiri techniniai sprendimai yra užpatentuoti Lietuvoje ir buvusioje Tarybų Sąjungoje. Dėl platesnės techninės informacijos ir dokumentacijos prašome kreiptis į autorių.

 Galimas bendradarbiavimas

 Idėjos įgyvendinimo partnerių paieška Lietuvoje ir užsienio šalyse.

 Kontaktai

Autorius

V. Praškevičius

Marijonų 31 - 7,

Panevėžys,  Lietuva

Tel. (+370 5 ) 460277

 

 

1 Pav.  I Aukšto planas

1 - Prieškamb.; 2 - Gyv.kamb.; 3 - Virtuvė - valg.;

4 - vonia - tualet.; 5 - veranda; 6 - laiptinė; 7 - tamb.

 

 

 

2 Pav. Įrenginys vamzdinėms statybinėms konstrukcijoms gaminti [ 2 ].

 

3 Pav. Įrenginio vamzdinėms statybinėms konstrukcijoms gaminti

išdėstymo planas [ 2 ].